Startuj z nami!

www.czasnawypoczynek.pl

relaks, wypoczynek, zwiedzanie...

mapa polskich obiektów turystycznych
Regiony Polecane Kategorie Warto zobaczyć Oferty specjalne Dodaj obiekt

Prezentacja Mapa okolicy W pobliżu
Kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
ul. Staromiejska, 46-100 Namysłów

Kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
 
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP to gotycki kościół powstały na przełomie XIII i XIV wieku. Kościół ten jest murowany z kamienia polnego i cegły. Był parokrotnie przebudowywany. Prezbiterium kościoła powstało w XIII-XIV wieku, natomiast nawa w XIV wieku. Podczas okresu reformacji budynek przeszedł pod rządy ewangelików. W roku 1654 roku powrócił do katolików.

Wewnątrz warte obejrzenia są: barokowy ołtarz główny (2 połowa XVII wieku), z parą kolumn, dekoracją chrząstkową i ozdobnym zwieńczeniem; znajdującą się w polu środkowym późnogotycką (koniec XV wieku) rzeźbę Matki Boskiej z Dzieciątkiem; owalny, malowany medalion nad ołtarzem z wyobrażeniem Trójcy Świętej (XVIII wiek). Jest tu drewniany chór muzyczny, który pochodzi z około 1600 roku.

Na zewnątrz kościoła, na jednej ze ścian, znajduje się kamienna płyta nagrobna Marii Seyvin ur. Reichert zmarłej w 1780 roku. Jeszcze w XVII wieku kościół był pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Wezwanie Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny kościół otrzymał najprawdopodobniej po 1854 roku. Wtedy to ustanowiono dogmat Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Zabytki sakralne