Wstecz

Hala Wielofunkcyjna - Sportowo-Widowiskowo-Wystawiennicza
ul. Karbowa 26, 43-300 Bielsko-Biała
tel.: (33) 811-01-55, (33) 811-00-72
http://www.bbosir.bielsko.pldah@bbosir.bielsko.pl

 
Hala znajduje się w atrakcyjnym miejscu Bielska-Białej, w otoczeniu gór z możliwością łatwego dojazdu.

Obiekt otaczają ścieżki rowerowe oraz malownicze szlaki turystyczne. W bezpośrednim sąsiedztwie hali znajduje się kolej linowa na Szyndzielnię oraz stok Dębowca, na którym planuje się w przyszłości uruchomienie nowoczesnej infrastruktury letnio-zimowej. Hala Wielofunkcyjna w Bielsku-Białej jest najnowocześniejszą budowlą tego typu w województwie śląskim o przeznaczeniu sportowym, wystawienniczym i widowiskowym.

W obiekcie możliwe jest rozgrywanie meczy: piłki siatkowej, piłki ręcznej i nożnej halowej. Ponadto boiska przystosowane są do rozgrywania turniejów badmintonowych.

W wyposażeniu sportowym znajduje się jedyna w Europie, wykonana w najnowszej technologii składana, drewniana podłoga, przystosowana do rozgrywek sportowych na najwyższym szczeblu oraz taraflex, a ilość miejsc siedzących można modyfikować w zależności od rangi imprezy dzięki w pełni mobilnym, składanym trybunom. Możliwe jest też rozgrywanie turniejów sportów obronnych, takich: jak judo, karate, czy zapasy.

Hala jest w stanie pomieścić pełnowymiarowe, składane lodowisko. Obiekt jest w pełni przystosowany do organizacji targów, koncertów, posiada bogate zaplecze konferencyjne i obszerne parkingi dla samochodów. Dla bezpieczeństwa użytkowników hala i parkingi są monitorowane całodobowo. Zainstalowano tu: system inteligentnego budynku (BMS) i system awaryjnego ostrzegania (DSO). W hali znajduje się biuro Działu Organizacji Imprez i Marketingu BBOSiR.

W promieniu kilku kilometrów znajduje się baza noclegowa oraz obiekty BBOSiR, takie jak: stadion miejski, kryta pływalnia czy stadion lekkoatletyczny.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rekreacja
- Rozrywka
- Szlaki turystyczne