Wstecz

Stadion Miejski Rybnik
ul. Gliwicka 72, 44-200 Rybnik
tel. (32) 422-78-53 wew. 12
http://www.mosir.rybnik.pl

 
Stadion miejski, na którym rozgrywa swe mecze rybnicka drużyna żużlowa, a także drużyna czwartej ligi "Energetyk ROW Rybnik", jest częścią kompleksu sportowo-rekreacyjnego. W jego skład, poza stadionem wchodzi stadion lekkoatletyczny oraz boiska treningowe sekcji piłkarskiej. Pierwsze zawody na stadionie w Rybniku przeprowadzono w czerwcu 1939 roku na bieżni wyłożonej mączką ceglaną.

Aktualnie rybnicki stadion jest po remoncie. Najpierw przebudowywano tor (zima 2000). Zmianie uległa jego geometria oraz podstawowe parametry (długość, szerokość). Stare, niezbyt bezpieczne bandy, wymieniono na nowe, założono nowy drenaż, gdyż poprzedni praktycznie już nie działał.


W roku 2001 rozpoczął się remont trybun. Zmodernizowane zostały całe trybuny, włącznie z trybuną krytą. Obecnie na stadionie dostępnych jest 10 000 miejsc dla publiczności. W lutym 2003 roku, zamontowano cztery 40-metrowe słupy oświetleniowe.

Przed sezonem 2006 zostały ponadto zamontowane dmuchane bandy, które stały się warunkiem dopuszczenia stadionu do rozgrywania meczów Ekstraligi.
Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rekreacja
- Rozrywka