Wstecz

Galeria u Niedźwiedzia w Wiśle
ul. Stellera 2, 43-460 Wisła

Galeria u Niedźwiedzia w Wiśle
 
Galeria ta należy do Stowarzyszenia "Grupa Twórców Wiślanie". Działa w Wiśle w budynku "U Niedźwiedzia", stanowiącym część Enklawy Starego Budownictwa. Można tu zobaczyć twórczość wiślańskich artystów. Większą część prezentowanych prac i pamiątek można zakupić.

Galeria cieszy się dużym powodzeniem u turystów, o czym świadczą wpisy do księgi pamiątkowej. Wyroby twórców cieszą oko zwiedzających którzy zachwycają się różnorodnością i niepowtarzalnością pomysłowych prac. Każdy dyżurujący twórca poinformuje zainteresowanych o szczegółach działalności.


Galeria znajduje się w dwóch niewielkich pomieszczeniach, pozostałe zaś stanowią siedzibę Stowarzyszenia "Grupa Twórców Wiślanie". Za wstęp pobierana jest symboliczna złotówka na utrzymanie galerii, w zamian za którą otrzymujemy pamiątkową widokówkę z pieczątką galerii, prezentującą część eksponatów.

Ekspozycja galerii obejmuje: malarstwo na szkle, malarstwo olejne, akwarelowe, pastele, grafikę, rzeźbę, płaskorzeźbę, wypalanki na drewnie, pisanki, gobeliny, koronkarstwo, bibułkarstwo, haft, poezję i wiele innych. Twórcy w większości kontynuują lokalne tradycje, ale zdarzają się również i prace znacznie bardziej związane ze sztuką nowoczesną, jedynie inspirowane beskidzkim folklorem.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Muzea