Wstecz

Galeria - Trofea Sportowe Adama Małysza
ul. 1 Maja 48 A, 43-460 Wisła

Galeria - Trofea Sportowe Adama Małysza
 
Wizytówką Wisły jest osoba Adama Małysza - naszego najwybitniejszego skoczka narciarskiego. Jego trofea, zdobywane podczas niezliczonych konkursów oraz mistrzostw w skokach narciarskich, zgromadzone zostały w galerii, która przyciąga uwagę zarówno wiernych kibiców. Galeria - Trofea Sportowe Adama Małysza została uroczyście otwarta w marcu 2007 roku. Galeria składa się z dwóch części. W starej znajdują się głównie gabloty z pucharami.

W nowej części (dobudowanym skrzydle) są przede wszystkim narty, kombinezony, plastrony, kaski i różne gadżety. Można tu między innymi zobaczyć narty, na których młodziutki Adaś zdobywał swe pierwsze Mistrzostwo Polski. Są i te, na których wygrał Turniej Czterech Skoczni, zdobywał Puchary Świata i medale Mistrzostw Świata. Jest tu kompletny strój z Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City. Obok stoją specjalne narty, przygotowane na tę olimpiadę.

Jedną ze ścian zajmuje wyjątkowa kolekcja skokówek. Można tam znaleźć deski od XIX wielu aż po te, w których Adam skakał w ostatnim sezonie. Jest też stanowisko servicemana. Można dokładnie zobaczyć jak wygląda miejsce, w którym przygotowuje się narty. Ozdobą galerii są też różne pamiątki, gadżety i prezenty, które Adam otrzymywał. Można na przykład obejrzeć "narty do skoku w bok" które Mistrz z Wisły otrzymał od showmana Szymona Majewskiego.

Jest też para zabytkowych nart, które skoczek dostał w prezencie od braci Golców.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Muzea