Wstecz

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza
Wisła-Malinka, 43-460 Wisła

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza
 
Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince to skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K 120 i wielkości (HS) 134 m. Jest to druga, obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem, tego rozmiaru skocznia w Polsce.

Pierwsza skocznia narciarska w Wiśle Malince powstała w 1933 roku na terenach Lasów Państwowych. Początkowo cała konstrukcja skoczni była drewniana. Ostatnie oficjalne zawody na starej skoczni w Malince to Mistrzostwa Polski rozegrane 28 lutego 2001.


Akt erekcyjny pod budowę nowej skoczni narciarskiej został podpisany 28 października 2003 roku. Budowa nowego obiektu od podstaw rozpoczęła się zimą 2004 roku. Planowaną datę ukończenia budowy zmieniano kilkakrotnie - w sierpniu 2006 podczas prac na stoku osunęła się ziemia, co znacząco przedłużyło przebudowę obiektu.

Na początku 2008 roku wznowiono prace nad zeskokiem i naprawiono efekty katastrofy, prace ostatecznie zakończono latem. Pierwszy skok na nowym obiekcie oddał 17 września 2008 roku Adam Małysz, skacząc na odległość o kilka metrów większą niż punkt K (120m).

Obiekt wyposażony jest w igelit, sztuczne oświetlenie oraz wyciąg krzesełkowy. Skocznia jest nowoczesnym obiektem sportowym spełniającym wszystkie normy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS oraz Polskiego Związku Narciarskiego PZN.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rekreacja
- Rozrywka