Wstecz

Leśny Park Niespodzianek
ul. Zdrojowa 16, 43-450 Ustroń
tel. kom. 515-255-161, tel.: (33) 444-60-50, (33) 851-35-63, fax: (33) 486-33-60
http://www.lesnypark.plinfo@lesnypark.pl

 
Leśny Park Niespodzianek znajduje się w Ustroniu Zawodziu, w Beskidzie Śląskim, przy ulicy Zdrojowej 16. Liczy sobie około 15 hektarów i ma ponad 3,5km przygotowanych dla zwiedzających ścieżek. Jest to malownicza uzdrowiskowa okolica obfitująca w wiele atrakcji turystycznych.

Nasz park, który jest nietypowym ogrodem zoologicznym, położony jest na terenie starodrzewia bukowego rozciągającego się na południowym stoku Równicy, której część przyrodnicza pozostaje pod ścisłą ochroną. Nastawiony jest przede wszystkim na wypoczynek, ale to również edukacja społeczeństwa, grup młodzieżowych i szkolnych. Polecamy przyjazd studentom kształcącym się w kierunkach zootechnicznych i leśnych.

Leśny Park Niespodzianek stwarza przede wszystkim odwiedzającym możliwość obcowania z naturą. Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem można podziwiać, karmić, głaskać dziką zwierzynę. Każdego zachwyci silna postawa żubrów, jeleni szlachetnych i jeleni sika, łagodność saren i sympatyczna natura danieli. Kto nie chciałby zbliżyć się i dotknąć danieli czy muflonów.

Podążając naszymi ścieżkami przyrodniczo-dydaktycznymi nie sposób ominąć głównych atrakcji parku: stacji ptaków drapieżnych i sowiarni, obsługiwanych przez wykwalifikowanych sokolników. Drapieżne orły, myszołowy, sokoły, jastrzębie i sowy każą nam ulec tej fascynacji. Zapraszają na przedstawienie swojej siły, piękna i nieokiełznanej natury.

Najmłodszym gościom oferujemy wesołą zabawę w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym, na który składają się: plac zabaw, bajkowa aleja z ruchomą ekspozycją, polana piknikowa i urocze miejsca widokowe.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Ogrody zoologiczne
- Parki