Wstecz

Grota Solna w Domu Zdrojowym-Sanatorium Równica
ul. Sanatoryjna 7, 43-450 Ustroń
tel. (33) 854-54-54
http://www.zdrowagrota.pl

 
Grota solna jest najnowszą, oryginalną metodą zastosowania soli morskiej z Morza Martwego w celach rehabilitacji, profilaktyki i ochrony zdrowia.

W grocie panuje specyficzny mikroklimat cechujący się wyjątkową czystością bakteriologiczną, a powietrze nasycone jest minerałami i mikroelementami. Poza korzystną dla człowieka ujemną jonizacją, powietrze w grocie zawiera: jod, potas, wapń, magnez, selen oraz wiele innych pierwiastków.


Seanse odbywają się na bardzo wygodnych leżakach, przy odpowiednio dobranej muzyce (szum morza, szelest wiatru, deszcz, śpiew ptaków), która pomaga zrelaksować się i odprężyć. W grocie zamontowaliśmy dla Państwa zestaw do koloroterapii, która ma również duży wpływ na dobre samopoczucie.

Zastosowanie światła ciepłego (żółty, pomarańczowy i czerwony) działa pobudzająco i energetyzująco. Natomiast kolory zimne (fiolet, niebieski, indygo) uspakajają zmysły i łagodzą nastrój. Pacjenci korzystający z groty wchodzą do niej w ubraniu, a na obuwie zakładają jednorazowe ochraniacze.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Miejsca niezwykłe
- Miejsca z klimatem