Wstecz

Wyciąg Narciarski Środula-Sosnowiec
ul. 3 Maja 51, 41-200 Sosnowiec
tel. (32) 291-00-04
http://www.mosir.sosnowiec.pl
http://www.stoksrodula.pl

 
Środula to sztuczny stok, usypany przez kopalnię Maczki Bór w Środuli, z oświetlonymi wyciągami. Miasto zbudowało drogi dojazdowe i parking. Na górce powstał też snowpark, działała wypożyczalnia i serwis narciarski, a także punkt małej gastronomii.

Na tzw. małym stoku uruchomiono dwa małe wyciągi o długości 130 metrów. Wzdłuż jednego z nich została nadsypana ziemia tak, żeby dzieci, które głównie będą z niego korzystały, "nie wisiały w powietrzu" podczas wjazdu pod górę. Wyremontowano również wyciąg główny o długości 360 metrów na dużym stoku oraz zbiornik wody, która będzie używana do sztucznego naśnieżania. Zakupiono trzy nowe armatki śnieżne oraz prawie nowy ratrak, dzięki któremu stok będzie profesjonalnie przygotowany dla narciarzy.

Ośrodek dysponuje także pojazdem typu quad, który może pełnić różne role tj. może być środkiem transportu, pługiem czy wyciągarką. Istnieje możliwość skorzystania z usług instruktorów, którzy prowadzą szkolenia z zakresu jazdy na nartach i snowboardzie. Dla wszystkich uczestników i osób korzystających z wyciągów planowane są różne konkursy i zawody.


Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rekreacja
- Rozrywka