Wstecz

Tyskie Browarium
ul. Mikołowska 5, 43-100 Tychy
tel. (32) 327-84-30, fax: (32) 327-84-37
http://www.tyskiebrowarium.com.pl
wycieczki.tyskie@kp.pl

 
Browar w Tychach został założony w 1629 roku. Tyskie Browarium powstało w 2004 roku z okazji 375 rocznicy powstania browaru w Tychach. Tyskie Browarium, wtedy jeszcze pod nazwą Tyskie Muzeum Piwowarstwa, otwarto oficjalnie 22 listopada 2004 roku.

1 grudnia 2004 roku progi nowego obiektu przekroczyli pierwsi zwiedzający.Tyskie Browarium mieści się w budynku dawnej kaplicy ewangelickiej z 1902 roku. Zgromadzono w nim eksponaty związane ze: sztuką warzenia, serwowania i spożywania piwa, a także tradycją i historią Tyskich Browarów Książęcych. Ekspozycja zawiera: kufle, butelki, nalewaki, beczki, korki, kapsle, etykiety, podkładki, narzędzia bednarskie oraz inne dawne, jak i współczesne przedmioty.

Tyskie Browarium to w równym stopniu tradycja i nowoczesność, widoczna szczególnie w ekspozycji i w formie przekazu. Gości wita Książę z tajemniczego obrazu. Kolekcji towarzyszą atrakcje multimedialne, w tym kino i beczka. W kinie zobaczyć można film w technologii 3D o dziejach browaru, a z beczki wysłać elektroniczną pocztówkę. Wiedzę można sprawdzić w piwnym quizie, a dla rozrywki zagrać w jedną z gier na panelach dotykowych.

W Tyskim Browarium wycieczki oprowadza kilkunastu wykwalifikowanych przewodników. Na terenie obiektu znajduje się obok sali ekspozycyjnej recepcja ze sklepem oraz elegancki pub w podziemiach Tyskiego Browarium.

Program zwiedzania obejmuje:
  • zwiedzanie Tyskiego Browarium, w tym kolekcji piwnych eksponatów, seans w kinie 3D oraz korzystanie z multimedialnych atrakcji
  • zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych, perły architektury i jednocześnie nowoczesnego zakładu
  • degustację piwa Tyskie w pubie

Czas trwania wycieczki to około 2,5 godziny.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Miejsca niezwykłe
- Muzea