Wstecz

Zagroda Żubrów w Pszczynie
ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna
tel. (32) 447-05-03
http://www.zubry.pszczyna.pl
zagroda@pszczyna.info.pl

 
Zaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku, w części zwanej "Zwierzyniec".

Na blisko 10 hektarach wybudowano dwie zagrody wraz z infrastrukturą, m.in.: paśnikami, zagrodą kwarantannową oraz magazynami karmy. Zwierzęta można oglądać z pomostu widokowego, na który osoby niepełnosprawne mogą wyjechać windą. W zagrodzie, obok żubrów, można jeszcze zobaczyć: muflony, jelenie, daniele i sarny, kaczki krzyżówki, kazarki rdzawe, bernikle, gęsi łabędzionose, łabędzie oraz pawie indyjskie.

Na terenie Zagrody znajduje się obiekt muzealno-edukacyjny, w którym istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć przyrodniczych. Przez obiekt prowadzi ścieżka edukacyjna. Są tu tablice przedstawiające las jako ekosystem oraz ekspozycje prezentujące faunę i florę.

Zwiedzanie Zagrody może zostać wzbogacone o film trójwymiarowy przedstawiający historię żubra w Pszczynie. Salę kinową można wykorzystać do przeprowadzenia seminariów, szkoleń lub spotkań biznesowych. W restauracji, która sąsiaduje z Zagrodą można zorganizować catering lub obiad. Warto też zajrzeć do Biura Informacji Turystycznej, które oferuje szeroką gamę wydawnictw i pamiątek związanych z ziemią pszczyńską.

Zwiedzając ekspozycje w budynku edukacyjnym zapoznać się można z fauną i florą ziemi pszczyńskiej. Niezapomnianych wrażeń dostarczy także przygotowany w konwencji trójwymiarowej film o żubrach.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rezerwaty