Wstecz

Nautica Basen w Gorzycach
ul. Bogumińska 31, 44-350 Gorzyce
tel. (32) 451-46-34
http://www.nautica-gorzyce.plnautica@gorzyce.pl

 
Ośrodek rozpoczął swoją działalność w grudniu 2007 roku. Od samego początku przyciąga wielu Klientów nie tylko z gminy Gorzyce, ale również spoza jej granic. Ciekawa architektura budynku, zwłaszcza "krzywa wieża" z logo, przyciąga uwagę odwiedzających i zachęca do zapoznania się z atrakcjami kryjącymi się wewnątrz. Dogodna lokalizacja przy drodze krajowej 78, duży parking, wiele niespodzianek na hali basenowej, a także sklepy i punkty usługowe – to wszystko sprawia, że każdy łatwo znajdzie tu coś dla siebie.

Wśród wielu atrakcji wymienić należy: basen pływacki, basen rekreacyjny, zjeżdżalnię, jacuzzi, tunel wodny, grotę solną. Basen pływacki ma wymiary 25m x 12m. Jego głębokość wynosi od 1,2m do 1,8m. Jest tu 6 torów pływackich. Widownia pomieści 145 osób. Basen przeznaczony jest przede wszystkim dla osób umiejących pływać. Tu prowadzone są również: zajęcia aqua-aerobiku, doskonalenie pływania dla dzieci i dorosłych oraz lekcje w-f dla uczniów szkół gminy Gorzyce.

Basen rekreacyjny ma wymiary 12,5m x 6m, a głębokość - od 0,1m do 1,0m. Temperatura wody wynosi około 29 stopni. Jest to idealne miejsce dla maluchów, które swobodnie mogą poszaleć, jak i dla dorosłych, którzy mogą się zrelaksować dzięki różnym rodzajom hydromasaży. Tu prowadzone są także zajęcia nauki pływania dla najmłodszych dzieci. Zjeżdżalnia ma długość 63m. Różnica poziomów wynosi 5 metrów.

Jacuzzi to 4 okrągłe wanny spa, w tym dwie ze słoną wodą. Każda przeznaczona jest dla sześciu osób. Kąpiel w takiej wannie przy temperaturze około 34 stopni, to niezwykle przyjemny masaż całego ciała wykonywany przez niezliczoną ilość pęcherzyków powietrza. Tunel wodny to duża atrakcja dla wszystkich, którzy chcą poczuć odprężające i orzeźwiające działanie masaży wodnych. Bicze ścienne i denne, parasol, armatki, kaskada – to wszystko znajduje się za żółtą ścianą.

W naszej kameralna grocie solnej dla czterech osób panuje specyficzny mikroklimat, dzięki blokom solnym z kopalni soli w Kłodawie. Dzięki ujemnej jonizacji i mikroelementom, pobyt (przynajmniej 45-minutowy) w grocie korzystnie wpływa na ludzki organizm, w szczególności na górne drogi oddechowe.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Akweny
- Rekreacja
- Rozrywka