Wstecz

Lodowisko "Jastor" w Jastrzębiu-Zdroju
ul. Leśna 4, 44-330 Jastrzębie-Zdrój
tel. (32) 476-17-50
http://www.mosir.xm.pllodowiskojastor@gmail.com

 
To najnowocześniejszy obiekt sportowy w naszym mieście. Całkowita powierzchnia hali lodowiska "Jastor" wraz z zapleczem wynosi ponad 4 000m2. Oprócz modernizacji hali powstały też drogi dojazdowe, chodniki i parking.

Lodowisko "Jastor" to obiekt sportowy, który posiada trybuny z 1600 miejsc siedzących oraz 300 miejsc stojących. W 2005 roku do istniejącej tafli lodowiska dostawiono nowe trybuny oraz halę w lekkiej zabudowie z wentylacją mechaniczną oraz ogrzewaniem. Po kolejnej modernizacji w 2012 roku w obiekcie zamontowane zostały profesjonalne bandy z tworzywa sztucznego. System chłodzenia oparty jest na najnowocześniejszych urządzeniach ograniczających ilość amoniaku do 30kg.

Obiekt składa się z: płyty lodowiska o wymiarach 60m x 30m, 8 szatni z pełnym wyposażeniem, wypożyczalni łyżew ze szlifiernią, kawiarni, sklepiku sportowego. Na terenie obiektu odbywają się mecze i turnieje międzypaństwowe oraz rozgrywki ekstraligi Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS Jastrzębie. Poza tym na co dzień z obiektu korzystają młodzieżowe drużyny hokejowe oraz oldboje ze Stowarzyszenia Policjantów IPA. Odbywają się również ślizgawki ogólnodostępne.

Kolejny już sezon trenuje tutaj zespół kobiet "Białe Jastrzębie", które aktualnie z dużym powodzeniem startują w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet. Lodowisko to unikalne miejsce organizowania rekreacji dla całych rodzin.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rekreacja
- Rozrywka