Wstecz

Kąpielisko "Zdrój" w Jastrzębiu-Zdroju
ul. Witczaka 1, 44-330 Jastrzębie-Zdrój
tel. (32) 476-10-30
http://www.basen.jasnet.pl
http://www.mosir.xm.pl
basen@jasnet.pl

 
W 2005 roku rozpoczęła się modernizacja Basenu Letniego przy ul. Witczaka. I i II etap inwestycji zakończono latem 2006 roku, a całkowite wykończenie obiektu nastąpiło w etapie trzecim, wiosną 2007 roku.

W skład kompleksu, wykonanego ze stali nierdzewnej, wchodzą: niecka basenu pływackiego i rekreacyjnego wraz z atrakcjami wodnymi (schody bąbelkowe, masaże denne i ścienne, jeż wodny, rwąca rzeka, zjeżdżalnia kręta) oraz brodzik dla dzieci z atrakcjami wodnymi. Obiekt posiada: nowoczesne zaplecze wraz z przebieralniami, pomieszczenie administracyjne, kawiarnie z tarasem, budynek technologiczny oraz dwa boiska do siatkówki plażowej.

Powierzchnia basenu pływackiego i rekreacyjnego wynosi 1097m2, a brodzika dla dzieci 67m2. Duży basen ma wymiary 66 x 21,5m, w tym część do pływania 25 x 10m, natomiast wymiary brodzika to 13,9 x 8,8m. Obiekt jest podgrzewany przez pompy ciepła zasilane z niedalekiej oczyszczalni oraz układ solarowy, znajdujący się na dachu budynku technologicznego.

Na terenie kąpieliska znajduje się również plac zabaw dla dzieci, wyposażony w zjeżdżalnie, huśtawki oraz inne atrakcje. Latem na terenie ośrodka organizowane są cykliczne zawody Grand Prix Jastrzębia Zdroju w Siatkówce Plażowej i Regionalne Mistrzostwa Miast Śląska w Siatkówce Plażowej oraz różnego rodzaju imprezy dla Klientów. W okresie zimowym z kąpieliska korzysta Klub Morsów "Biały Miś".

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Akweny
- Rekreacja
- Rozrywka