Wstecz

Wioska Indiańska w Jaworznie
ul. Kasztanowa 109, 43-600 Jaworzno
tel. kom. 606-400-255
http://www.preria.netptasinski@poczta.fm

 
Stworzony przez nas program oparty jest na autentycznych zabawach, tańcach, wierzeniach Indian północnoamerykańskich, tak, aby zachwycać całym wachlarzem oferty, a jednocześnie prezentować kulturę rdzennych mieszkańców Ameryki bez żadnych przekłamań. Odbywają się tu: występy sceniczne, pogadanki, prezentacje rękodzieła, nauka pieśni i tańców indiańskich. Oferujemy doskonałą zabawę dla dzieci jak i dorosłych. Elastyczność programu pozwala dostosować się do potrzeb i wymagań organizatora.

Na naszą wioskę indiańską składają się charakterystyczne indiańskie namioty zwane tipi. Jednym z punktów programu jest pokaz rozstawiania tipi. Podczas tego pokazu omawiane są poszczególne czynności, przedstawienie różnic pomiędzy innymi domami Indian (np. wigwamu). Po rozstawieniu wioski, w tipi płonie ogień i mogą w nim zasiąść wszyscy chętni. Mogą oni słuchać opowieści, oglądać rękodzieło, a co najważniejsze nauczyć się zasad panujących w domach Indian.

Oferujemy gry i zabawy dla dzieci, m.in.: strzelanie z łuku, kręciołki, indiańskie narty, bieg apacki, odgadywanie imion indiańskich (kalambury), równoważnia Szoszonów, polowanie na grzechotnika, rzut strzałą, labirynt. Ponadto: konkursy plastyczne, zręcznościowe, wokalne, taneczne itp. - zabawy wyłącznie w plenerze. Nasz program jest również programem dla osób niepełnosprawnych. Wymaga tylko pewnych modyfikacji i dostosowania do uczestników.

Oferujemy również wspólną zabawę w porwanie. Indianie porywają spośród bawiących się (dorosłych) zawsze osobę najbardziej liczącą się w danym gronie (dyrektora, prezesa...) Zabieramy go do swojego tipi, gdzie przechodzi "tortury". Jego zadaniem jest krzyczeć i wołać o pomoc tak, by zbiegli się jego podwładni. Wówczas wymalowanego w "indiańskie barwy" wyprowadzamy przed tipi i przywiązujemy do palika. Uczestnicy muszą wykonywać różne zadania, bądź dawać okup, aby uwolnić porwanego.

Na specjalne życzenia jesteśmy w stanie przygotować potrawy z kuchni indiańskiej, wykonane pokazowo wraz z degustacją. Wymaga to jednak sporo czasu i wcześniejszych przygotowań. Proponowane dania to: kurczak w dole, pomarańcze po seminolsku, herbatka Indian Irokezów.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rozrywka