Wstecz

Park Edukacji Rozwojowej w Krakowie
ul. Tyniecka 39, 30-323 Kraków
tel./fax: (12) 269-23-33
parkedukacji@swm.pl

Park Edukacji Rozwojowej w Krakowie
 
Park Misyjny mieści się w centrum Krakowa przy Bulwarach Wiślanych, obok Mostu Zwierzynieckiego. Jest to niepowtarzalne miejsce stworzone, aby uwrażliwiać na los mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata.

Na obszarze obejmującym ponad 2 hektary, wokół wielkoformatowej mapy świata, można zobaczyć: wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańską chatę, czyli te miejsca, które znalazły się na marginesie życia społecznego. Interaktywne zwiedzanie oraz bogaty program warsztatów edukacyjnych pozwolą poznać kulturę, codzienność oraz problemy najbardziej potrzebujących mieszkańców świata.

Pomysł Parku powstał w 2007 roku, gdy wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego zbudowali Wioskę Afrykańską, wykonaną na wzór autentycznej osady z Ghany. Od dnia otwarcia wioska cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i była regularnie odwiedzana przez uczniów małopolskich szkół. Brali oni udział w organizowanych tam warsztatach o tematyce rozwojowej. Park Edukacji Rozwojowej to kolejny krok w stronę przybliżania im świata, który znają tylko z telewizyjnych relacji.


Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Centra rozrywki