Wstecz

Tor Kajakarstwa Górskiego
ul. Kolna 2, 30-381 Kraków
tel. (12) 259-35-40

Tor Kajakarstwa Górskiego
 
Tor Kajakarstwa Górskiego umiejscowiony jest na terenie Tyniecko-Bielańskiego Parku Krajobrazowego, w sąsiedztwie opactwa o.o Benedyktynów w Tyńcu. Znajduje się w dogodnej lokalizacji - 6km od centrum Krakowa, ok. 1km od zjazdu z autostrady A-4, 4km od centrum nurkowego na Zakrzówku i kilka minut drogi od lotniska Kraków-Balice.

Tor kajakarstwa górskiego w 2004 roku, jako jeden z 8 centrów na świecie, uzyskał rangę Kontynentalnego Ośrodka Szkoleniowego w Kajakarstwie Górskim pod patronatem ICF, ponadto jest obiektem przygotowań olimpijskich PZK. Budynek zaplecza toru kajakowego wyposażony jest w: gabinet odnowy biologicznej i fizykoterapii, saunę i siłownię. Ponadto obiekt wyposażony jest w: 47 miejsc noclegowych, salę wykładową, konferencyjną, jadalnię oraz zaplecze gastronomiczne. Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Tor jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Organizowane są na nim m.in.: raftingi (spływy pontonowe), spływy kajakowe i pokazy rodeo wodnego. Dzięki spiętrzeniu wody w basenie startowym mogą być tu także organizowane treningi i mecze piłki wodnej. Obiekt spełnia ponadto wymogi centrum szkolenia olimpijskiego.


Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rekreacja
- Rozrywka