Wstecz

Centrum Rekreacji Aktywnej
Biały Kościół, ul. Krakowska 186, 32-089 Wielka Wieś
tel kom. 501-755-417
http://www.alpinexpedic.eu
alpinoffice@alpinexpedic.eu

 
Centrum Rekreacji Aktywnej to kompleksowy ośrodek sportu i rekreacji znajdujący się w przepięknych oraz malowniczych rejonach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, pomiędzy Jurajskimi Parkami Krajobrazowymi a Ojcowskim Parkiem Narodowym.

Zaledwie 15km od Krakowa znajduje się szereg atrakcji sportowych, rekreacyjnych, turystycznych i kulturalnych, od specjalnie przygotowanego toru off-road dla samochodów terenowych i quadów (podjazdy, zjazdy, trawersy, wąwóz, przeszkody wodne), toru dla mountainboardu, toru przeszkód i ćwiczeń alpinistycznych, zaplecza gastronomicznego, po możliwość uprawiania turystyki aktywnej (eksploracja jaskiń, trekking, zwiedzanie pobliskich zamków itp).

W bliskim sąsiedztwie CRA znajduje się jeden z najatrakcyjniejszych obiektów turystycznych Polski południowej - Jaskinia Wierzchowska Górna. Jaskinia jest w pełni przystosowana do obsługi ruchu turystycznego. Jest największą jaskinią Wyżyny Krakowskiej, doskonałym przykładem podziemnych form krasowych.

Jeżeli fascynuje Cię aktywne spędzanie wolnego czasu, uwielbiasz odkrywać nieznane miejsca, a do tego pasjonujesz się samochodami terenowymi – weź udział w ekstremalnej przejażdżce turystyczno-krajoznawczej samochodem terenowym po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (okolice Krakowa). Program wycieczek zakłada zwiedzanie niedostępnych rejonów Ojcowskiego Parku Narodowego i Dolinek Podkrakowskich.

Zdobycie jednego z najwyższych wzniesień Jury (Wzgórze 502) i zejście do podziemi. W planach: zwiedzanie Jaskini Wierzchowskiej i spotkanie z Człowiekiem Pierwotnym NEOLITOSEM, który opowie o podziemnych skarbach i wykopaliskach.
Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rekreacja