Wstecz

Park Miniatur "Świat Marzeń"
Inwałd, ul. Wadowicka 169, 34-120 Andrychów
tel./fax (33) 875-73-20, tel. kom. 696-080-944
http://www.parkminiatur.cominfo@parkminiatur.com

 
Park Miniatur "Świat Marzeń" został otwarty w maju 2007 roku. Zlokalizowany jest w niewielkiej miejscowości Inwałd w województwie małopolskim, 6km od Andrychowa i 6km od Wadowic, na powierzchni 75.000m2.

Park Miniatur to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Potrzebne jest tylko kilka minut by przekroczyć granicę. Tu, w Parku Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie pojawiła się wenecka "gwiazda", czyli wykonana w skali 1:10 kopia słynnej Wenecji. Kompleks jest ogromny i mieści się na powierzchni 450m2.


Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadzą turystów do kolejnych państw i ich cennych zabytków. W Parku Miniatur znajduje się ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom.

Turyści, którzy tutaj przyjadą, będą mogli wejść w samo serce kompleksu, czyli na Plac św. Marka i poczuć romantyczno-nostalgiczną atmosferę Wenecji. Spacerując po placu, można z bliska podziwiać Bazylikę św. Marka oraz górującą nad Placem Dzwonnicę. Jest też kanał wodny, otaczający kompleks z trzech stron.


Kompleks wenecki to aż trzy z ponad pięćdziesięciu miniatur mieszczących się w Parku, ale nie ostatnie. "Świat Marzeń" ciągle się rozbudowuje. Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25. Zastosowanie jednej skali pozwala na porównanie wielkości poszczególnych obiektów. Wyjątkiem jest rzymska Bazylika św. Piotra, która jako jedyna w całej Europie została wykonana w skali 1:15 oraz Kompleks Wenecki, który został wykonany w skali 1:10.

Lunapark gwarantuje doskonałą zabawę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dorośli, którzy lubią mocne wrażenia, powinni wejść do Egipt Horror Show, wybrać się na seans w technologii 5D MAX oraz w szaloną podróż na Symulatorze. A na najmłodszych turystów czeka kolejka elektryczna, zjeżdżalnia, Małpi Gaj, Ogromna Piaskownica.

Punkty gastronomiczne kuszą zapachem wspaniałych przysmaków, a sklepiki z pamiątkami różnorodnością upominków.
Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rozrywka