Wstecz

DINOLANDIA - Park Dinozaurów w Andrychowie
Inwałd, ul. Wadowicka 167, 34-120 Andrychów
tel./fax: (33) 870-31-13
http://www.dinolandia.euinfo@dinolandia.eu

 
Setki milionów lat przed pojawieniem się pierwszych ludzi na Ziemi dominowały dinozaury i inne zadziwiające zwierzęta. Opanowały prehistoryczne morza, powietrze i lądy, i królowały przez około 165 milionów lat.


W malowniczych plenerach "Dinolandii" można podziwiać wyjątkowy zestaw ponad pięćdziesięciu różnej wielkości figur dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Naszym największym eksponatem jest figura mamenchizaura, który od głowy do ogona mierzy aż 22 metry.

Jest to jedyna w Europie kolekcja dinozaurów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Łącznie nasza kolekcja obejmuje ponad sto pozycji wystawienniczych, ponieważ dodatkowo uzupełniają ją eksponaty głów, szkieletów, kości i rozmaitych skamielin.


W "Dinolandii" znajdują się również dwie ścieżki do minigolfa, pola do gry w pétanque, ściana wspinaczkowa oraz trasy zjazdów tyrolskich Crazy Tyrol. Najmłodsi Goście mogą dodatkowo skorzystać z parku linowego dla dzieci, placu zabaw oraz - o ile starczy im odwagi - wejść do Jaskini Tajemnic. Na młodych odkrywców czeka na plaży ukryty szkielet pewnego dinozaura.

Zapraszamy też do mieszczącej się w "Dinolandii" restauracji "T.rextaurant" i kilku innych punktów gastronomicznych oraz do odwiedzenia sklepiku z pamiątkami. W "Dinolandii" nie ma miejsca na nudę. Spacerując urokliwymi alejkami "Dinolandii" można nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat dawnych dziejów Ziemi i zamieszkujących ją stworzeń, lecz także przyjemnie spędzić czas, odpoczywając w cieniu spinozaura.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Centra rozrywki
- Rozrywka