Wstecz

Dinozatorland - Park Ruchomych Dinozaurów
ul. Parkowa 7, 32-640 Zator
http://www.dinozatorland.plinfo@dinozatorland.pl
rezerwacje@dinozatorland.pl

 
W Parku Dinozaurów czeka na Państwa m.in: tor quadowy, ruchome dinozaury w skali 1:1, muzeum dinozaurów, sklepik z pamiątkami, największy na świecie T-REX, mała gastronomia z niespodziankami, muzeum odkrywcy prehistorycznego świata, karczma z tradycyjnym polskim jedzeniem, pierwszy w Polsce tor z gokartami formuła 1, park rozrywki dla maluchów i nie tylko.

Park leży przy drodze z Oświęcimia do Wadowic, zajmuje około 10 ha. Można tu zobaczyć 70 prehistorycznych gadów różnej wielkości - robią wrażenie nie tylko na najmłodszych! Dinozaury wykonane przez specjalistyczne firmy z całego świata, zajęły niespełna połowę terenu, w drugiej części mamy inne atrakcje - jak gokarty, quady, zjeżdżalnie, salon gier, punkty gastronomiczne.

Aby dostać się do krainy gadów, przechodzimy przez bramę z drewnianych belek i wkraczamy do pięknego, starego lasu. Rosną w nim dorodne buki, modrzewie i dęby, niektóre mają nawet 300 lat! Wśród nich stoją dinozaury. Wiele jest ruchomych, wykonano je z elastycznego tworzywa imitującego skórę. Ta, poruszając się miarowo, sprawia wrażenie, że gady oddychają.

W parku nie brak atrakcji dla najmłodszych. Są tu elektryczne huśtawki w kształcie dinozaurów. Można zajrzeć do środka wielkiej paszczy tyranozaura, czy wejść do gigantycznych jaj (to rekwizyt służący wyłącznie zabawie - jaja dinozaurów w rzeczywistości miały najwyżej 45 cm). Jest też piaskownica odkrywcy, czyli stanowisko wykopaliskowe dla najmłodszych.

Muzeum Szkieletów i Skamieniałości to miejsce, gdzie można obejrzeć min. poszczególne części szkieletów, czy jaja dinozaurów, kolekcje skamieniałych ważek, ptaków i ryb. Naszą chlubą jest największy w Polsce szkielet 9-metrowego Jangczuanozaura. W muzeum można też zobaczyć paleontologiczne wykopalisko Tuodziengozaura. Całość wystawy uzupełniają tablice informacyjne, dzięki którym dodatkowo można pogłębić swoją wiedzę. W Muzeum zapraszamy również do obejrzenia stałej ekspozycji poświęconej skałom, budującym Ziemię.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Centra rozrywki
- Muzea
- Rozrywka