Wstecz

Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej
ul. Zielona 1, 34-200 Sucha Beskidzka
tel. (33) 874-55-30
http://www.basen.erego.plbasen@powiatsuski.pl

 
Kryta pływalnia w Suchej Beskidzkiej została otwarta 19 stycznia 2005 roku. Jej budowa zrealizowana została dzięki porozumieniu Powiatu Suskiego i Miasta Sucha Beskidzka.

Kryta pływalnia jest obiektem imponującym pod względem architektonicznym oraz ergonomicznym czego dowodem jest doskonale rozwiązany układ wnętrza.

Krytą pływalnię zaprojektowała Pracownia Architektoniczna z Ostrowa Wielkopolskiego jako budynek dwubryłowy, wolnostojący. Jedną bryłę stanowi hala basenowa, przykryta lekko falowanym dachem na konstrukcji dźwigarów z drewna klejonego, drugą - budynek z pomieszczeniami towarzyszącymi. Bryły nakładają się na siebie i przenikają tworząc przestrzenną kompozycję architektoniczną. Na parterze znajduje się hol wejściowy z szatnią, toaletami dla osób korzystających z pływalni. Stąd poprzez przeszklenia, zapewniono możliwość obserwacji hali basenowej.

Z holu można przejść na piętro oraz za barierkami kasowymi do korytarza doprowadzającego do zespołu szatni. W szatni przez korytarz "bosej stopy" przechodzi się do zespołu natrysków połączonych z toaletami i dalej na halę basenową. W obiekcie pływalni znajdują się m.in. basen rekreacyjny wyposażony w: tryskacze wodne brzegowe, kaskadę brzegową masaż ścienny trzydyszowy, małą nieckę dla dzieci wyposażoną w grzybek wodny, otwartą rynnę zjeżdżalni wewnętrznej z basenem hamowanym i jacuzzi. Oprócz tego, przebywający na pływalni mogą korzystać z: kawiarni, bufetu, sauny, solarium, oraz z sali do ćwiczeń fitness.

Obiekt posiada również widownię dla publiczności z 174 miejscami siedzącymi. Kubatura obiektu wynosi 12 550m3, a powierzchnia użytkowa 2783,20m2.


Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Akweny
- Rekreacja