Wstecz

Szkółka Jeździecka Konna "Tęcza"
ul. Górnicza 11, 32-590 Libiąż
tel. kom. 513-382-735
http://www.konielibiaz.hpu.plkonie-libiaz@tlen.pl

 
Właścicielka szkółki związana jest od 10 lat z jeździectwem. Jest ona miłośniczką koni od dziecka, prawdziwą pasjonatką, oddaną i zaangażowaną w swą pracę, całym sercem skutecznie zaraża swą miłością do koni coraz większą liczbę osób.

Jeździectwo jest jej rodzinną pasją, bo jak wspomina - jej pradziadek był ułanem i jeździł konno, a wuj hodował konie. Niezbędne umiejętności jeździeckie nabywała w takich ośrodkach jak: Klub Jeździecki "Kasztanka" w Żywcu, Klub "Amigo" w Ogrodzieńcu i Klub Jeździecki z Bieruniu. Kurs instruktorski odbyła w "Białce" Stadzie Ogierów w Klikowej. Nabyte uprawnienia upoważniają ją, nie tylko do prowadzenia jazd rekreacyjnych, ale również do nauki podstaw skoków przez przeszkody i ujeżdżenia.

Szkółka organizuje: wycieczki, treningi sportowe na ujeżdżalni (skoki, ujeżdżanie), rajdy plenerowe, jazdy rodzinne, oprowadzanie i spacery na koniach po lesie dla dzieci w wieku od 3-7 lat, przeglądy umiejętności, a dla chętnych przejażdżki bryczką. Jazdy przeważnie odbywają się popołudniami, 5 dni w tygodniu, w dwóch grupach: początkującej i zaawansowanej. Ponadto właścicielka stadniny bierze udział w imprezach plenerowych.

W chwili obecnej w stadninie znajdują się: dwa kuce Szetlandzkie i konie rasy Polskiej, Małopolskiej, Prymityw oraz SP (Szlachetne Półkrwi): Huzar, Zorka, Lukas, Moneta, Galicja, Gruzja i Finezja.
Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rekreacja
- Rozrywka