Wstecz

Kino "Sokół"
ul. Kościuszki 74, 32-540 Trzebinia
tel.: (32) 711-83-10, (32) 611-06-21
http://www.kino.tck.trzebinia.pl
kinotrzebinia@op.pl

 
W 1908 roku, dzięki darowiźnie hrabiego Andrzeja Potockiego, który podarował grunt budowlany o powierzchni 725m2, podjęto decyzję o budowie tzw. Sokolni. Ostatecznie, obiekt ten zbudowano na tym miejscu w roku 1912.

Emisja pierwszych filmów w "Sokole" nastąpiła w okresie międzywojennym, w latach 30 poprzedniego stulecia. Po II wojnie światowej zniknęła z nazewnictwa nazwa "Sokół". Pojawiło się kino o nazwie "Wolność", które na początku lat 50 zmieniło nazwę na "Praca". "Pracę" zaś zamieniono z kolei pod koniec lat 50 na "Muzę". Ostatnia projekcja filmowa w tym obiekcie, w kinie "Muza" nastąpiła 12 listopada roku 1989. Był to film "Ludzie koty". 2 dni później, 14 listopada ostatecznie zawieszono działalność kina "Muza".

W roku 1991 decyzją ówczesnych władz samorządowych miasta Trzebini obiektowi przywrócono dawną nazwę "Sokół". Budynek był już jednak poważnie zniszczony. Ostatecznie, do kapitalnego remontu i modernizacji, przystąpiono w 2003 roku.

Oddane do użytku w 2006 roku kino "Sokół" jest wyposażone w najwyższej klasy europejskiej sprzęt do odtwarzania dźwięku i obrazu. Dźwięk odtwarzany jest w najwyższej jakości systemie DOLBY DIGITAL. Kino "Sokół" to nowoczesny obiekt z klimatyzowaną salą dla 216 widzów. Do dyspozycji Klientów jest monitorowanym parking 24 godzinny. Kino oferuje przedsprzedaż i rezerwację biletów. Obiekt dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Nasze kino posiada także możliwość odtwarzania obrazów z innych nośników niż taśma filmowa, dzięki wysokiej klasy rzutnikowi multimedialnemu. Pragnę także Państwa poinformować, iż mamy możliwość realizacji widowisk scenicznych i muzycznych w najwyższej jakości dźwięku, dzięki posiadaniu cyfrowej konsoli dźwiękowej.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Kina
- Rozrywka
- Sztuka