Wstecz

Shisei Dojo
Brzeszcze, 32-620 Brzeszcze
tel. kom. 509-982-644
http://www.shiseidojo.chiryu.eumichal@chiryu.eu

 

W Brzeszczach od kilku lat istnieje grupa ludzi, którzy w swoim zapale i fascynacji trenują pod wspólną nazwą zwaną "Shisei Dojo". Nazwa zaczerpnięta z terminologii japońskiej oznacza "Szczere miejsce ćwiczeń". Prowadzimy zajęcia dla wszystkich grup wiekowych dostosowane indywidualnie do rozwoju psychofizycznego ćwiczących. Nasze treningi odbywają się w oparciu o Tradycyjną Szkołę Walki – CHI RYU AIKI JITSU Shihana Jhonna Bernaschewice.

Proponujemy treningi z zakresu:
  • Aiki Jitsu – Tradycyjna japońska samoobrona (Ju-jitsu)
  • Kobu Jitsu – Sztuka Walki wykorzystująca oryginalne okinawskie przyrządy użytku codziennego w domu lub na polu, które zostały przekształcone w praktyczne i efektywne bronie służące do samoobrony
  • Iai Jitsu – Sztuka japońskiej szermierki z tradycyjnym mieczem Katana
  • Ken Jitsu - Strategia walki dwoma mieczami (Ni-to)
  • Jo jitsu - Sztuka Walki krótkim kijem Jo

Trening sztuk walki ściśle związany jest z rozwojem psychicznym i fizycznym. Na początku powinniśmy spojrzeć przede wszystkim w głąb siebie i zapanować nad swoim umysłem. Dopiero później można przejąć kontrole nad przeciwnikiem. Najpierw musimy poznać samych siebie, żeby w pełni zrozumieć zasady Sztuk Walki. Pierwsze Dojo Kun Brzmi: "Jinkaku kansei-ni tsutomeru koto", czyli "Pracuj usilnie nad na rozwojem i udoskonalaniem swojego charakteru".

Serce adepta Chi Ryu powinno być gorące i szczere. Bez szczerego serca nie da się osiągnąć postępu w żadnych technikach walki, a już najmniej w tych, których celem jest ochrona własnego lub czyjegoś życia. Dziś żyjemy w względnym spokoju w porównaniu do średniowiecznej Japonii a relacje między ludzkie mamy całkiem inne. Wartość i cena życia pozostały te same, dlatego życie trzeba szanować i warto go bronić, niezależnie od miejsca, czasu i obyczajów.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rekreacja