Wstecz

Basen Kąpielowy "Pod Platanem"
ul. Ofiar Oświęcimia 39, 32-620 Brzeszcze
tel. (32) 737-42-39
Logo Basen Kąpielowy "Pod Platanem"

Basen Kąpielowy "Pod Platanem"
 
Korzystający z pływalni mają do dyspozycji: duży basen kąpielowy o wymiarach
25m x 12,5m, mały basen rekreacyjny z funkcją basenu do nauki pływania o wymiarach
6m x 12,5m, jacuzzi, zamkniętą zjeżdżalnię, urządzenia do masażu i odnowy biologicznej.

budynku basenu znajduje się także:
  • sauna
  • grota solna
  • siłownia
  • solarium
  • kawiarnia z małą gastronomią


Grota solna to miejsce zbudowane z kilkudziesięciu ton soli, pochodzącej głównie z mórz, rodzimej soli kłodawskiej, której skład jest bardzo bogaty w pierwiastki biofilne, a także brązowej soli z Pakistanu, dzięki której jaskinia uzyskuje bursztynową poświatę, sprzyjającą zdrowotnym sesjom. W wyniku wykorzystania naturalnych właściwości soli stworzono mikroklimat charakterystyczny dla klimatu morskiego.

Powietrze wypełniające grotę solną jest bogate w cenne mikroelementy i nie zawiera praktycznie w ogóle zanieczyszczeń charakterystycznych dla współczesnego środowiska. Dzięki dużej zawartości chlorku sodu, który działa przeciwalergicznie i przeciwgrzybicznie, czystość powietrza w grocie jest dziesięciokrotnie wyższa niż na zewnątrz. Przebywanie w takiej atmosferze znacząco: redukuje stres, pogłębia i zwalnia oddychanie, podnosi zdolność koncentracji, przynosi uczucie świeżości i zadowolenia, a przy tym opóźnia starzenie się skóry. Przebywanie w grocie zalecamy: cierpiącym m. in. na zmęczenie, nerwice, infekcje górnych dróg oddechowych, zwłaszcza na tle alergicznym , zapalenie zatok, astmę oskrzelową , niedoczynność tarczycy, zapalenie skóry, przewlekły nieżyt nosa.


Na terenie basenu można zakupić: akcesoria pływackie, stroje kąpielowe, zabawki dla dzieci (punkt handlowy czynny w godzinach popołudniowych).
Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Akweny
- Rekreacja
- Rozrywka